Miasto Ostrów Wielkopolski kontynuuje program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Obejmuje on między innymi sterylizacje i kastracje oraz czipowanie psów i kotów, które mają właściciela, a także sterylizacje i kastracje kotów wolno żyjących i czipowanie kotek wolno żyjących i również leczenie kotów wolno żyjących. Od dziś, właściciele i opiekunowie zwierząt, mogą zapisywać czworonogi na zabiegi.

– Los zwierząt jest dla nas ważny. Każdego roku dokarmiamy, leczymy, ale i sterylizujemy i kastrujemy koty, które żyją wolno. W ubiegłym roku wdrożyliśmy także nowe rozwiązania, które mają pomóc zrealizować nasz cel, a więc zapobiec bezdomności zwierząt w mieście. Nowe punkty programu cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego stawiamy na ich kontynuację – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W 2021 roku z programu opieki nad zwierzętami skorzystały setki zwierząt: 146 czworonogów, które mają właściciela, przeszło zabieg sterylizacji lub kastracji, czipy wszczepiono 54 zwierzakom właścicielskim. Dodatkowo w ramach zadania “Ograniczenie bezdomności zwierząt poprzez czipowanie, sterylizacje/kastracje, psów i kotów właścicielskich” Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowano 153 sterylizacji i kastracji kotów i psów, a 134 czworonogi zostały oznakowane poprzez czipowanie. Ponadto 344 koty i kotki wolno żyjące przeszły zabiegi sterylizacji lub kastracji, a zaczipowano 181 kotek. Jednym z punktów programu jest także leczenie kotów wolno żyjących – w sumie wyleczono 238 kotów.

Ciąg dalszy artykułu na stronie Urzędu Miejskiego, kliknij tutaj.